«Ano, hned Vám bude líp | Hlavní| (3) VZDĚLÁNÍ a ODPOVĚDNOST »

Navrch huj. Ale co se skrývá uvnitř, milí češi opět visící na vlásku?

Dnešní první jízda Jančurovým žlutým vlakem linky RegioJet z Prahy do Ostravy v business třídě a zpět standardní mne inspirovala k tomuto zamyšlení. V čem je vlastně podstata českého přežívání? Přežili jsme v minulých staletích ataky mocných ze všech stran, ale přesto Bohemia srdce ve středu matky Evropy stále žije. V čem je síla populace v české kotlince a máme se jak posunout kupředu a konečně zvednou hlavy?

Po nástupu do vlaku Vás namísto přivítání hned napoprvé hláškou upozorní, že zde teda neplatí jízdní doklady Českých drah a Leo Expressu. V Pardubicích nabíráme již sedm minut zpoždění. Je luxus být v kupé sám v poloprázdném vagónu, jen kdyby se tolik netřásl. Je znát, že se jedná o repasované vlaky, které mají již něco za sebou. Každé projetí vlaku v protisměru vás i s vagónem roztřese, v zatáčkách trénujete postřeh při chytání nápojů (voda a dvě deci pomerančového džusu v ceně jízdenky 354,-Kč). DucDuc, tatata, dveře zadrnčí, podvozek rezonuje v rytmu vlakové nostalgie za zašlou slávou parních lokomotiv. Časopis Týden, Svět průmyslu, Marketing&Media a roznášený denní tisk volně k dispozici, raději nečíst. Zásuvka 220V je u každého sedadla. „Zluty“ wifina byla zaplá jen na začátku cesty a bez připojení na internet, pak už ji raději vypnuli úplně. Vrrrr… Jedu pracovně a to že nejede zábavní portál ve vlaku mi je ukradené, ale proč nejde internet aspoň v byznys kupé? Přemýšlím, proč Student Agency nenabídne něco nového, inovativního. Myslím, že by žlutí mohli zavést masáž zdarma jako další standardní službu pro cestující a bez vícenákladů;-) Čerstvý croissant se šunkou a sýrem za dvacku je fajn, ale když musíte při psaní hlavně přidržovat noťas na stolku, aby Vám nespadl, po pár hodinách Vás to přestane bavit. Česká Třebová +12min zpoždění, z důvodu čekání na volnou kolej v Kolíně… Palubní personál se chová věcně, mile, profesionálně a nevtíravě.

Vzpomenu-li na nedělní jízdu EC z Ústí nad Labem do Prahy s ČD, pak musím říct, že komfort jejich vlaků je z pohledu natřásání nesrovnatelný. Žloutnu a připadám si, jako když jsem na začátku 90. let pendloval vlaky z Ústí do Prahy a zpět. Nebo že by za vše mohly koleje? Je skvělé mít na drahách konkurenci, je vidět že trh probouzí k aktivitě i takové molochy jako České dráhy. Jen si vlastně říkám, co nového na železnici za posledních dvacet let? Vlaky jezdí stejně rychle jako parní Albatrosy před stoletím, volný trh se nekoná, vláda dotuje… No je třeba říci, že pražské hlavní nádraží z pohledu čistoty a servisu udělalo velký skok vpřed (či skoro doběhlo některé evropské metropole). Jen prosím, třeba na Smíchově se raději moc nerozhlížejte a proběhněte podchodem, co nejrychleji k vlakuJ Stavíme v Zábřehu na Moravě, nikde nikdo všude pusto, nikdo nenastupuje ani nevystupuje. Žádná lidská aktivita. Smutno a mlhavo.

Myslím, že situace železniční dopravy je trefným odrazem fungování celé české společnosti. Máme rádi krásné věcičky, fandíme steampunku, ozáří nás nový nátěr, ale přes něj již většinově nevidíme poněkolikáté vyklepávaný recyklát vespod. Čím dál tím více z nás se živí servisem s nízkou přidanou hodnotou, ale kde je výzkum, výroba, tvoření? Udržíme se jako konkurenceschopný region v globální ekonomice s hrdou populací anebo po mnoha tisíci letech přežívání skončíme jako bezvýznamná provincie pod kuraturou některého z oligarchů? Postačí nám košile, bližší než kabát?

Proč tolik dáváme na první dojem, necháme se vláčet markeťáky, řídíme se titulky a nejdeme více do hloubky při svém každodenním rozhodování?

Máme na to, vybudovat si opět silnou vyšší střední třídu osobností tak, jak fungovala naposled za první republiky, anebo se z následného masakru kultivovaných, chytrých, sebevědomých, pracovitých a slušných lidí motivovaných především smysluplným tvořením nikdy nevyhrabeme? Podíváme-li se na politickou, společenskou, kulturní či podnikatelskou sféru, máme velký deficit osobností, které by mohly být vzory, tahouny a inspirací nejen pro mladé.

My Češi jsme mistři v přežívání, od dob Keltů, Germánů, nájezdů musulmanů, ataků ze severu, občas nenažraných sousedů vyšší rasy až po válcování myslí z východu. Vždy se tu míchaly geny z celé Evropy a prozatím jsme vždy přežili. (Pro ty co je zajímá téma národního přežívání více, doporučuji skvělou knížku „Češi na vlásku“. Mě se osobně osvědčila i jako dárek nejen pro přátele, co mají co do činění s byznysem v česku v anglické verzi „Czechs and Balances“.) Využijme tu pestrost v nás, co nám příroda dala do vínku. Umožněme rozkvést té tolik opěvované zlaté české tvořivosti, poučme se z minulosti a važme si toho, co dokázali naši předci. Nepůjde to bez toho, než že budeme dennodenně kultivovat slušnost, jak u sebe, tak svým vlivem na okolí.  Je čas konečně pozvednout hlavu, přestat uctívat modly a tak snadno podléhat vrtochům, nenechte vláčet svůj život propagandou. Dělejte vše nejlépe, jak dovedete. Aneb jak napsal moudrý Láďa Větvička „Věřte sami sobě a nevěřte mediam.“ Příliš často sedáme na lep různým spasitelům, a když dojde na nejhorší, tak raději ohneme hřbet a potlačíme přirozenou imunitní reakci a projevy své duševní činnosti navenek. Bohužel to pak vede k vnitřnímu sebe vyžírání se, degradaci, intoxikaci myšlení, zauzlení trakčníků a odebrání energie pro rozkvět.  

Ano, věřím, že tak jako vždy přežijeme všechny populisty, kývače, udavače, násilníky a intrikány, ale není to málo? V každém z nás je skrytý potenciál – odhalte ho.

Dávám si rychlý oběd z krabičky: studené těstoviny a ovocný salát v českém standardu = nedozrálé mango, kyselý physalis, jemně nahnilý ananas a príma hrozno. No musím říct, že dnes mne žlutý vlak nenadchl a moc nenaplnil má očekávání, ani firemní heslo nalepené na stolečku: „Vaše spokojenost je pro nás prioritou.“ Ceny rozumné, jen té průměrnosti je škoda;-) Posílám tuto úvahu i na reditel@regiojet.cz s přáním více nápadů, inspirace, užitečných inovací a především méně rukou a nohou státu pletoucích se do cesty. Díky pane Jančuro za zajímavou cestu a to, že se nebojíte postavit se státem dotované konkurenci na regulovaném trhu. Přeji Vám nejen přežívat, ale stát se vedoucí dopravní firmou v EvropěJ a vydělat si na pořádný špica super vlak bez dotací a skryté podpory.

Věřím ve změnu, nejen žluté vlaky, sýry ve žlutém obalu a žlutá pole přece ve středoevropské kotlince umíme tvořit. Anebo se spokojíme zase jen s přežíváním o koblihách a nápoji „zdarma“?

Dopisuji a vydýchávám ovzduší večerního vlaku naplněného česnekovým odérem z Ceasar salátů. Ach jak typicky českéJ Návazný příměstský spoj mi díky zpoždění RegioJetu již jen ukazuje koncová světla. Tož otestujeme taxi, to by ale bylo již na jiné zamyšlení.

Věřte si a pošlete to dál. Přívětivý tvůrčí den plný inspirativních lidí Vám přeje M.

A ještě jedno P.S. nakonec: Kolikrát jste v životě byli hrdí na to, že jste Čech/Češka?

Aktuálně to podstatné:
http://blog.sedmero.org/2014/10/navrch-huj-ale-co-se-skryva-uvnitr-mili-cesi-opet-visici-na-vlasku.html