«FEJETON: Ples tváří v Pendolínu – české Cometě | Hlavní| Manifesto 15: Evoluce vzdělávání »

Kdy konečně zvítězí pravda a láska?

Třetí výročí úmrtí našeho druhého nejlepšího prezidenta, pana Václava Havla a rozhovor s výbornou herečkou paní Dagmar Havlovou ve včerejších 168 hodinách ČT vyvolává inspiraci k malému zamyšlení. #KZamysleni Odkaz pana prezidenta z této filosofické úvahy je jasný, nebo zas až tak ne? No rozhodně pro popularizaci a kreditu naší zemičky toho udělal více, než kterýkoliv z kamarádů Česka, žijící v 21. století. A za to je potřeba poklonit hlavu a předat velký dík.

Kdy tedy konečně Pravda a Láska zvítězí nad lží a nenávistí? Havel_vaclav_podpis

Pravda není jedna a nikdy nezvítězí. Je potřeba ji však ctít a bránit. Láska pak má mnoho podob a vítězí neustále s každým narozením, podáním ruky, respektem a poděkováním. Lež a nenávist tu byly, jsou a budou.

Pokud by chtěla paní Dagmar Havlová pořádně uctít památku a čest svého prima manžela, pomohlo by nechat svobodně nezávislé historiky (osobností ze západu, z východu, shora i zdola, oponenty i myšlenkově blízké kamarády a také zevnitř) v pořádném aspoň sedmičleném myšlenkově pestrém týmu kvalitně a podrobně zmapovat historii rodokmenu Havlů a podrobit ji hloubkovému vědeckému zkoumání, fakta, jejich činy a ne jen slova a to včetně majetkových transakcí a hybatelů rozhodnutí. Jednotná kniha naplněná fakty by pak měla být za tržní cenu dle nákladů a bez dotací k dispozici ve svobodné distribuci - prodeji. Myslím, že by si ji mnoho moudrých lidí i přes vyšší nedotovanou cenu koupilo. Dokud někdo nerozkryje rejdy pozemkových králíčků a temné stíny nejen z dob protektorátních, tak nebude nikdy mít veřejnost klid a tato zásadní pravda nikdy nezvítězí:-(. Sponzorované krásné knížky od nadací nestačí, tak významná a velká osobnost české historie si rozhodně zaslouží více pozornosti, péče a investic do výzkumu dříve, než zmizí fakta, zavře se hladina, národní pamět vyhasne a rozpadnou se dokumenty. Bez objektivního a nezávislého výzkumu v týmu zůstane na tváři pana Havla šmouha pochybností. Pojďme znovu otevřít diskuzi na toto vážné téma a mysleme mozkem, ne jinými orgány, které nemají funkci pro myšlení. Nenechme se vlášet emocemi, doměnkami a vrtochy médií a zpravodajců.

Můj osobní pouhopouhý amatérský názor je, že občas byl pan občan Havel, tak jako mnoho z nás někdy v životě je, malým padouchem, ale většinu života slušným hříšníkem. Často se musel z pozice své moci pohybovat na hraně, ale překročil ji někdy úmyslně, nebo to ustál anebo ho někdo násilím donutil k přešlapu? Použiji k zamyšlení úvodní otázku z Kawasakiho růže "Byli jsme větší cvoci před listopadem, anebo teď?" Bez kvalitního a objektivního studia dějin a znalosti skutečné historie a ne záznamů v médiích moc pravdy nezvítězí. Klíčem k pokroku a podpoře strany dobra je pak vzdělávání dětí k samostatnému myšlení a výchova etiky mezilidského chování. Lidi jsou přece jen lidi. Co si myslíte Vy? 

Vážím si odkazu pana prezidenta Havla a moc bych si přál aby dostal tu objektivní pozornost a péči co si tato skutečně významná osobnost českých dějin zaslouží.

S přáním přívětivého dne s aspoň sedmero minutami pro rozjímání Mojmír Macek

ke studiu: http://cs.wikipedia.org/wiki/Vaclav_Havel

Aktuálně to podstatné:
http://blog.sedmero.org/2014/12/kdy-konecne-zvitezi-pravda-a-laska.html