«GLOSA: Vítejte na plese masek iniciativa vítána | Hlavní| Vážený pane, vážená paní, dívky a chlapci, člověče, »

POLEMIKA: Než extrémní cesty, nebyla by lepší zlatá střední?

Páteční Právo excelovalo titulky: "Dan Ťok: jogín, který čistí mysl i dopravu." - "Alena Antalová - se na svátky odmítá zrychlovat." - "Andrea Černá - tak trochu jiná princezna" – „Chudším dětem obědy a dopravu – plánují inženýři“ -  "Téma: Jaké budou Vánoce? Podle reklamy" – „Lidé pátrají po předcích politiků – celé to vyjde na miliardy.“ – „Dcera po nehodě bojuje o život, matka s úřadníky“ - a celé završila perla "Bartošek: Babiš by se měl rozhodnout, zda sloužit bohu nebo mamonu."

To, že jogínské vyčištění dopravy se dá vyložit také jako: silnice bez vozidel:-) Přes svátky je nejlepší se uložit k zimnímu spánku a nemyslet, nebo se naopak urychleně zamyslet? Neměly by se o děti postarat rodiče, anebo místní komunita kde žijí? Zásahy státu ještě nikdy nikoho nenaučili rybařit a čekání na to, až něco padne shůry na hlavu od mocipánů není dobrým vkladem do života, to bude asi nějaký plán sociálních inženýrů. Bude také společnost v Česku fungovat jako Vánoce podle reklamy populistů? Souhlasím, že by se lidé měli více zajímat o předky politiků a prostředí, v kterém vyrůstali jako děti, ale za miliardy prosím? To snad ne! Byl bych rád, kdyby se rodiče mohli naplno věnovat svým ohroženým dětem a ne namísto toho bojovat s úředníky.

2014-12-14 09-12-43 - 0013

Pojďme se však vrátit k tomu hlavnímu titulku: Jak by se měl rozhodnout pan Babiš?

Myslím si, že submisivní sloužení Bohu či Mamonu nejsou optimální cestou. Namísto extrémistického poštvávání lidí proti sobě svými mediálními kousky by bylo lepší, aby se pan Babiš snažil společnost dostat do rovnováhy a zastavit Kyvadlo třídní nenávisti, jak to dopadá víme že? Kyvadlo třídní nenávisti, jak to dopadá, víme že? Pro ty co to nevědí, doporučuji povídku o tom jak dopadá rozkývání, kterou již kvalitně sepsal Edgar Alan Poe v roce 1842.  Nejlepší cesta jak z toho ven je zlatá střední: nesnažit se očůrávat druhé a

Aktuálně to podstatné:
http://blog.sedmero.org/2014/12/nez-extremni-cesty-nebyla-by-lepsi-zlata-stredni.html