Archiv kategorie "Samospráva"

26/55/2015

Ani (ANO) do roka a do dne

Mnoho lidí vzhlíželo k panu Babišovi jako k člověku, který to v Česku konečně pořádně rozsvítí. Začne trestně stíhat tuneláře, zpřísní zákony, rozfunguje státní správu, omezí korupci, sníží náklady, zvýší důvěru občanů v kvalitu práce státních úřadníků, dotáhne finanční audity předražených zakázek, zabrání rozdávání trafik, sníží provozní náklady státu a omezí přerozdělování. I já jsem věřil, že aspoň zredukuje zbytečné státní výdaje, aby mu zbylo více na dotace. Skutek jaksi utek.

Ti, kteří poznali jeho postupy osobně v praxi, varovali: strategie dle jeho firmy: poškodit, lacino skoupit a draze prodat bude mít na stát devastační důsledky. S odstupem času se odkopal až na kost. Dokument #MatrixAB je moc zajímavou sondou do mysli velkého mystika a dává nahlédnout do jeho osobnosti a hlavní vnitřní motivace, která je motorem jeho skutků.

Co je cílem pana Babiše? Splní aspoň jeden ze svých zásadních předvolebních slibů? Co vlastně slíbil? Čemu všemu ještě třetina voličů uvěřila a stále slepě věří?

Bohužel trendy ve státní správě nejsou dobré, je smutné poslouchat lidi zevnitř ministerstev a klíčových úřadů: „Důvěra v nás úředníky klesá.“, „Lidé jsou stále více na nás agresivní a podráždění.“, „Nevíme co bude a nikdo si neváží naší práce, ani náš nejvyšší.“, „Děláme stále více výkazů a hlášení, které nedávají smysl, skoro nikdo je nečte a když, tak nevnímá obsah jejich sdělení, natož aby zahájil nějakou akci.“, „Ani my se nevyznáme v té záplavě předpisů a jejich změn, natož občané.“ a „Stejně jako dřív vítězí politikaření, barterování funkčních výhod pro kamarády, intriky, ponižování.“, „Celý den řešíme jen vrtochy nadřízených, ale cíl a jasnou společnou strategii pro jeho dosažení nemáme.“ a „Nikdo již nikomu nic nevěří.“

Namísto, aby se vláda soustředila na zvýšení důvěryhodnosti státní správy pro občany, začala škrtat zbytné výdaje a vyhodila trafikanty, tak se ještě víc uzavřela ve vlastní bublině mimo realitu. Na klíčové pozice pak byli dosazeni „věrní“ poklonkovači a jejich židle utemovány zákonem o státní službě. Někdy to vypadá, že naši politici a úřadníci občany ani k ničemu nepotřebují a jsou schopni se zaměstnat interní režijní prací mezi sebou…

Jaký stát má smysl?

Continue reading "Ani (ANO) do roka a do dne" »

4/54/2014

Zjednodušit a zpřehlednit život lidem kolem nás

Za posledních pár let prošla politická scéna překotným vývojem. Politické strany jsou v krizi, nazvat se politikem je asi největší potupa, jaké se může slušnému člověku dostat. A tak i nejvyšší politici raději tvrdí, že politiky nejsou. Postoj veřejnosti k politikům, dlužno dodat, že mnohdy oprávněný, vede k tomu, že do politiky už většinou vstupují jen nadšení idealisté nebo ziskuchtiví prospěcháři. Nadšenců je vždycky méně, a tak obraz politiky bude jen horší a horší. A protože se na ni už nedá dívat, (ne)politik začal razit myšlenku – prostě se nestarejte, na nic se neptejte, my nepolitici tu špínu vezmeme na sebe a o všechno se postaráme.

Což je samozřejmě úplná blbost a cesta do pekel. Co ale dělat, když politické strany a politici zklamali, co dělat, když stát dlouhodobě nezvládá kvalitně plnit své funkce?

Continue reading "Zjednodušit a zpřehlednit život lidem kolem nás" »

12/14/2014

7 důvodů pro zrušení krajů

  1. Česko je malá země a nepotřebuje tolik úrovní samosprávy - 14 krajů.

    Obce s rozřířenou působností (205) jsou dostatečně silným regionálním celkem, mají blízko k lidem a přitom mohou efektivně koordinovat regionální aktivity se sousedy.

2. Krajské úřady a jejich provoz zbytečně stojí veřejné rozpočty přes 10 miliard korun ročně + výdaje na mnoho nesmyslných, neefektivních a předražených "dotačních" zakázek a vyvolané náklady na zvýšenou byrokracii v to něpočítaje.

3. Aktuální "kompetence" krajských úřadů je možné rozdělit mezi obce s rozšřenou působností (ORP) a stát. Kraje jsou zbytný mezičlánek státní správy. Nikdy nevyřeší příčiny neefektivity na centrální úrovni státu anebo obcí, jen celou situaci ještě komplikují, prodražují a jsou dalším mezičlánkem pro bujení korupce.

4. K čemu potřebujeme další razítka, informační systémy - registry, datová centra, předpisy a budovy plné úřadníků? Stačí přece ty centrální a data je lepší zabezpečit jednou pořádně...

5. Kraje zavádí zmatky, komplikace a nekoncepční postupy do státní správy a samosprávy, zbytečnou byrokracii. Další zbytná kvanta předpisů a regulativů. Vyzná se v nich vůbec někdo? KÚ komplikují zbytečně efektivní elektronizaci státní správy. Veškeré systémy již jsou na centrální či obecní úrovni a na krajích se především plýtvá a duplicitně investuje do zbytečných agend, které může rozumně vykonávat efektivní stát ve spolupráci s obcemi. Na obecní úrovni má smysl investovat, na krajské je to hloupost anebo...

6. Krajské úřady a regionální fondy slouží více ku prospěchu regionálních kmotrů než většiny občanů. 

7. Rozdělování dotací na úrovni jednotlivých regionálních operačních programů je velmi neefektivní, často netransparentní a ... není vůbec zbytné?

K čemu Vy osobně potřebujete krajský úřad?

Continue reading "7 důvodů pro zrušení krajů" »

2/11/2010

ČERNOŠICE nedejme se! (Čerstvý vzduch na radnici)

V roce 2002 jsme se ženou hledali místo pro život, místo kde je krásně, fungují služby a žijí skvělí lidé. Volba padla na Černošice. Od realitky jsme pořídili pozemek a v roce 2003 začali stavět a po kolaudaci v červenci 2004 se nastěhovali do nového domu. Do té doby jsme až na pár nepříjemných úřadníků nevnímali žádné zásadní problémy na místní radnici. V prvních parlamentních volbách 2006 jsme volili jako dříve ze setrvačnosti ODS, bohužel bez řádné znalosti místních osůbek na radnici. Při znalosti zmatků v řízení města jsme již tehdy dali v podzimních komunálkách města hlas VPM - volbě pro město. Jaké bylo naše pozdější zklamání, že vůdčí parta na městě se tím nezměnila a vládnoucí pakt pokračoval dál ve svých privátních agitkách s tichým souhlasem VPM.

Continue reading "ČERNOŠICE nedejme se! (Čerstvý vzduch na radnici)" »

Aktuálně to podstatné: