Archiv kategorie "Zkušenosti"

4/54/2014

Zjednodušit a zpřehlednit život lidem kolem nás

Za posledních pár let prošla politická scéna překotným vývojem. Politické strany jsou v krizi, nazvat se politikem je asi největší potupa, jaké se může slušnému člověku dostat. A tak i nejvyšší politici raději tvrdí, že politiky nejsou. Postoj veřejnosti k politikům, dlužno dodat, že mnohdy oprávněný, vede k tomu, že do politiky už většinou vstupují jen nadšení idealisté nebo ziskuchtiví prospěcháři. Nadšenců je vždycky méně, a tak obraz politiky bude jen horší a horší. A protože se na ni už nedá dívat, (ne)politik začal razit myšlenku – prostě se nestarejte, na nic se neptejte, my nepolitici tu špínu vezmeme na sebe a o všechno se postaráme.

Což je samozřejmě úplná blbost a cesta do pekel. Co ale dělat, když politické strany a politici zklamali, co dělat, když stát dlouhodobě nezvládá kvalitně plnit své funkce?

Continue reading "Zjednodušit a zpřehlednit život lidem kolem nás" »

18/34/2011

Protikorupční opatření Černošic

Město Černošice se připojilo k akci sdružení "Oživení" a přihlásilo svá protikorupční opatření na mapu bez korupce. Jaká tedy jsou? Přikládám výpis z mapa.bezkorupce.cz

1) Řešení škod způsobených městu
Ustavena škodní komise - odpovědnost jednotlivých pracovníků města.

2) Otevřené rozhodování orgánů města
Podklady jednání zastupitelstva předem na webové stránce (www.mestocernosice.cz). Zápis a přehled usnesení z každého zasedání na webu a v tisku. Jednacího řádu vstřícný veřejnosti. 30 minut na začátků zasedání pro různé otázky a podněty veřejnosti, na konci bod "různé". Ze schůzí rady zveřejňovány podrobné zápisy na webu a v městském tištěném periodiku. 

Continue reading "Protikorupční opatření Černošic" »

Aktuálně to podstatné: